czwartek, 22 marca 2012

Światowy Dzień WodyOd 20 lat 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.
W tym roku hasłem święta jest bezpieczeństwo żywności i wody.

Nie będę udawać, że dużo wiem na ten temat, chyba raczej wstyd, że tak mało... dlatego też zachęcam do lektury stron Światowego Dnia Wody, a także UNICEFu, który od lat pomaga krajom rozwijającym się i którego działania również wspieram jak mogę.

Dla nas prywatnie temat okazał się bardzo ciekawy, wciągnął dzieci niesamowicie i cały nasz dzień kręcił się dziś wokół pochodzenia wody z kranu, zakręcania tego, oszczędzania, życia ludzi w innych krajach itp. Uwielbiam rozmawiać z dziećmi na poważne tematy, one mają w sobie tyle ciekawości, ciepła, empatii, zrozumienia i wyrozumiałości... eh... garściami czerpać...

Starszym dzieciom gorąco polecam książkę nie tylko o wodzie i jej braku, i nie tylko o tym, dlaczego jej brak jest zagrożeniem dla pokoju na ziemi:


Książeczka moim zdaniem jest fantastyczna, ubolewam, że po części dlatego, że niemal nie ma konkurecji - mało jest w księgarniach pozycji uświadamiających dzieci, czym jest pokój i jak bardzo nasze codzienne działania pomagają lub nie, go budować.
Tekst jest trudny, ale tematy dobrane bardzo ciekawie, wciągają same w sobie. Zdjęcia bardzo przemawiające do wyobraźni, jest ich dużo i jest co oglądać. Dlatego każdego dnia najpierw czytam wiadomości dla siebie :P, a potem siadamy sobie z dziećmi, z książką, i opowiadamy... opowiadamy...

2 komentarze:

  1. Z wielką przyjemnością przekazuję Ci wyróżnienie w zabawie blogowej - Tell me about yourself.
    Pozdrawiam!

    http://raaanyjulek.blogspot.com/2012/04/tell-me-about-yourself-award.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Ojej! DZIĘKUJĘ! :D Z przyjemnością dołączę do zabawy :D :D I pozdrawiam cieplutko! :)))

    OdpowiedzUsuń